RSS
 

G.S.Iyengar „Joga w praktyce. Kurs wstępny.

10 sty

Dziś kolejny wolny dzień dla ciała, duszy i pewnych przemyśleń. Od jutra ponownie wchodzę w wir pracy, zająć, spotkań.

Ostatnie parę dni spędziłam ćwicząc na spokojnie w domku. Jednocześnie zagłębiałam się w treść  książki G.S,Iyengar „Joga w praktyce kurs wstępny”. Jest wiele książek o jodze, wiele poradników, ale ta książka bardzo mi się spodobała. Są obrazki, wszystkie pozycje opisane, posegregowane,a przede wszystkim język jak dla mnie bardzo zrozumiały, przejrzysty i przede wszystkim dużo wiedzy, która pomaga zrozumieć i dobrze wykonać asanę.

„Książka ta nie ma być wykładem na poziomie technicznym. Jest to raczej praktyczny przewodnik przedstawiający najkorzystniejszą w praktyce jogi kolejność kroków. Skrócone i zwarte wskazówki techniczne, które dalej następują, są jak drogowskazy dla ucznia” (fragment z książki, wprowadzenie).

Nie jestem nauczycielem, ale joga stanowi bardzo ważny element w moim życiu dlatego chcę pogłębiać wiedzę, chcę świadomie ćwiczyć, wiedzieć kiedy mogę daną asanę wykonać, a kiedy nie. Zawsze lubiłam naukę, książki. Ten rok chcę przeznaczyć w głównej mierze na zdobywanie wiedzy praktycznej – warsztaty i wiedzy teoretycznej. Jestem zdania, iż każdy kto interesuje się czymś, ma swoją pasję której poświęca swój wolny czas, powinien wiedzieć na jej temat jak najwięcej.

No i chcę się rozwijać dla Was, moich jogowych i nie tylko, Czytelników.

Pozdrawiam niedzielnie ;):):)

16ab4ffb8c91987001fc11598a636290

 
Komentarze (6)

Napisane przez w kategorii O jodze

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. Ania

  12 stycznia 2016 o 18:43

  Muszę się zaznajomić z ta pozycją. Joga mnie interesuje coraz bardziej… dzięki Tobie kochana! Żałuję, że w Iławie nie mam możliwości uprawiać jogi pod okiem specjalisty. Jednak czułabym się pewniej, gdybym wiedziała, co robię dobrze, a co źle. :)

   
  • Marta

   17 stycznia 2016 o 21:36

   Z nauczycielem zawsze jest inaczej.Na początku powinno się go mieć.Z czasem można spróbować w domu.Może kiedyś spspotkamy się na wspólnej jodze☺

    
 2. ~Kasia

  16 stycznia 2016 o 17:50

  Chyba muszę nabyć książkę, we wrześniu rozpoczynam kurs, chciałabym trochę usystematyzować moją wiedzę :)

   
  • Marta

   17 stycznia 2016 o 21:39

   Koniecznie :) Książka jest super.Wszystko czego potrzebujesz zostało w niej zawarte.Pozdrawiam ☺

    
 3. ~Ania

  31 stycznia 2016 o 11:59

  Też czytam tą książkę i jest fantastyczna! Są w niej wszystkie asany dla początkujących. Książka jest bardzo dobrze uporządkowana (podział asan oraz stopniowe ich wprowadzanie.) Oddzielnie na asany typowo regeneracyjne ( o których będzie artykuł u mnie na blogu! Niedługo);-)) Pozdro!
  P.S w ogóle, ta książka jest najlepsza jeśli chce się na początku dowiedzieć więcej o jodze!

   
  • Marta

   2 lutego 2016 o 08:31

   Jak piszesz Aniu, ksążka jest fantastyczna. Wszystko uporzadkowane,zawarte podstawowe informacje, opisy, nazwy z sanskrytu. Bardzo dobra pozycja dla początkujących i nie tylko :) Pozdrawiam cieplutko